خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷
خانه » آموزش » تنفس از بینی
تنفس از بینی

تنفس از بینی

بینی شما قسمتهای راست و چپ دارد که هر دو قسمت برای تنفس تان بکار میروند، اما در حقیقت دو سوراخ بینی شما متفاوتند و شما میتوانید این تفاوت را حس کنید.

حفره سمت راست بینی، نشانگر خورشید و حفره سمت چپ نشانگر ماه است .
این همان انرژی پینگالا و آیدا هست که به همراه ساشومنا تشکیل چاکرا را می دهند ، انرژی آیدا زنانه و پینگالا مردانه هست . 
وقتی سردرد دارید ، سعی کنید که حفره سمت راست بینی تان را ببنیدید و برای تنفس کردن تنها از حفره سمت چپ استفاده کنید ، خواهید دید که بعد از پنج دقیقه سردرد شما خوب خواهد شد .

اگر احساس خستگی میکنید ، برعکس اقدام فوق را عمل کنید ، حفره سمت چپ بینی تان را ببندید و تنها از حفره سمت راست بینی تان تنفس کنید ،  بعد از مدتی احساس میکنید که خستگی شما برطرف شده است .
حفره سمت راست بینی شما به گرمی مربوط است و لذا براحتی گرم میشود این درحالی است که حفره سمت چپ بینی تان به سردی مربوط میباشد .
تفریباً همه خانم ها از حفره سمت چپ بینی شان تنفس میکنند ، بنابراین با سرعت بیشتری خنک میشوند ،  اما بیشتر پسر بچه ها با بینی سمت راستشان نفس میکشند .
آیا توجه کرده اید که وقتی از خواب برمیخیزید ، کدام حفره بینی تان سریعتر تنفس میکند؟ اگر از حفره چپ تندتر تنفس میکنید، شما احساس خستگی دارید ، بنابراین حفره سمت چپ بینی تان را ببندید و برای تنفس از حفره سمت راست خود استفاده کنید، خواهید دید که بسرعت احساس شادابی میکنید .

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی مطالب و مقالات و اموزش های سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مشکل شرعی دارد - طراحی شده توسط پارس تمز